Duben 2015

29.4.2015 - novinky

29. dubna 2015 v 18:34 | Fancy |  Deníček
Ahojky,
dneska to bude spíš takový článek o ničem :D. Nováčci za těch pár dní žádní nepřibili, ani nebyl čas modelovat. V pondělí jsem dostala nový mobil, docela dobrý a hezký. Měla jsem sice Nokii Lumii 625 teprve rok, ale bohužel se mi vykoupala a zprovoznit už nešla.
Po delší době mám zase mobil s Androidem. :)
Souvisí s tím další věc. Zkusila jsem si na paypal převézt 30Kč a jestli to tam přijde, což by znamenalo, že mám všechno nastavené dobře, pošlu si tam další peníze a za ně bude možná i nějaký vzácnější modýlek z ebay. :)
V minulém článku jsem se zapoměla zmínit, že jsem se zúčastnila soutěže na facebook stránce věnované Schleich a umístila jsem se na krásném 2. místě z docela velké konkurence. Vyhrála jsem knabstrupper hříbátko Schleich, takže nějaký ten nový modýlek se přeci jen objevil. Bohužel nemám jeho fotku, zahrnu ho asi do nějakého článku až se mi nashromáždí více přírustků..
Ve škole je to teď složitější, pomalu se blíží konec roku, výlety exkurze a dohánění známek a já trošku nestíhám a většinu domácích úkolů jako povinnou četbu odevzdávám spíše po termínu.
Možná dnes oběhnu na mobilu. Uvidím jak zvládnu dodělat úkoly do školy a jak budu unavená. Pondělní článek byl přednatstavený.

Život sběratele rozectník

27. dubna 2015 v 17:09 | Fancy

***
Reporty z Live Show:
2011 → CLS ♥ CSE ♥ ALS
2012 → NYLS ♥ CLS ♥ WLS
2013 → ALS ♥ MLS ♥ WLS
2014 → SBLS ♥ FSLS (pořadatelství) ♥ LSP (pořadatelství)
2015 → NMHLS ♥ VLS ♥ MLS ♥ ASLS (pořadatelství) ♥ WCLS
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Nováčci v mé sbírce:
Prosince 2014 - 10 modelů
24.12 - slon
Leden 2015 - 37 modelů
únor 2015 + březen 2015 - 22 modelů
Duben 2015 - 15 modelů
květen 2015 - 17 modelů
Červen 2015 - 1 model
Červenec 2015 - 5 modelů
Srpen 2015 - 27 (-4 prodané)
Září - 1 model
1.9. - Bullyland hafling
Říjen - 1 model
?.10. - falabela valch SchleichAll Star Live Show - report + fotky

26. dubna 2015 v 16:34 | Fancy
Ahojky,
dneska bych chtěla popsat událost, které jsem se včera zůčastnila a pomáhala ji organizovat.
Live show se konala na ranči Milovice, kde má kiiki ustájené koně.
Prostředí bylo podle mě vybráno nejlépe jak mohlo.
Organizace byla také celkem dobrá, začlo se chvilku po 12, v plánu bylo začít ve 12. Obědvalo se asi o půl druhé? Tuším.
Jelikož jediný kdo nevystavoval byla Ivee bylo posuzování trošku hektické, hlavně proto, že jsme si dávali co největší pozor abychom těm druhým nenadržovaly. Možná to zní jednoduše, ale je to opravdu hodně těžké, objektivně posoudit koně druhé pořadatelky a ostatních. Nakonec se nemusíte bát. 1. míst v kategoriích mám nejméně, takže se žádné nadržování vážně nekonalo :D.
Věcí, kterou jsem se zabívala několik posledních dnů byli kokardy. Vlastnoručně jsem je všechny navyráběla a dalo mi to dost práce, tak se Vám tu pochlubím :D. O kokardách bych chtěla napsat samostatný článek někdy jindy. :)
Nakonec jsem ještě nastříhala diplomky a konečně jsem di oddechla s tím, že je hotovo.
Přípravy na takovou velkou akci jsou vždy náročné a k jejich úspěšnému naplnění vede dlouhá cesta.
Začínalo se od zadu jízdami na přání účastníků a pak už se jelo klasicky od of kategorií.
Snad jen škoda, že byli ringy proti světlu, špatně se posuzovalo a fotilo. Bohužel to jinak nebylo možné.
Občas se Vám v jedné kategorii sejdou zajimavá uskupení.
Z Live show jsme si kromě spousty diplomků a dvou kokard dovezli i dva z šesti původně plánovaných přírustků.
Andulku Schleich a CM percheron hřebce by Mazel.
Všechny fotky fotila Ruffi mým foťákem odkaz na celé fotoalbum: http://sintie.rajce.idnes.cz/ASLS_2015/#
Nakonec jedna fotka jako bonus. Po ASLS jsme si ještě mohli zajezdit na jednom koni Kiiki fotila Ivee :).

Nováčci - konečně fotky

19. dubna 2015 v 9:31 | Fancy
Ahojky,
dneska mi přišla na delší dobu poslední várka nováčků a tak jsem se rozhodla konečně nafotit všechny nováčky, co jste ještě neviděly. :)
Pořád mi tak nějak z hlavy nejde vymazat ten nápad ze založením "modelové" zoo. Nakonec jsem dostala nápad, že bych tu udělala určité sekce v nichž by byli "profily" zvířat.
Sekce by byli zatím asi rozdělené na oboru, stáje, statek, exotická zvířata, ptactvo, reptálium.

17.4. - novinky

17. dubna 2015 v 20:28 | Fancy |  Deníček
Ahojky,
dneska bude zase jednou takový aktuálnější článek. Přibyli k nám nějací nováčci a tak bych o nich chtěla napsat.
Tentokrát nepřibyl ani jeden kůň, sice jsem si slibovala, že se kouknu do Pompa a nějakého koníka si pořídím, ale bohužel nevyšel čas. Novými modely jsou Schleic gorila - stará verze samce, jsem z ní docela na rozpacích, novější samec (kterého mám) se mi zkrátka líbí víc, ale jako raritka do sbírky dobré. U Schleichu ještě chvíli zůstaneme jako další přibylo štěňátko zlatého retrývra, které už tedy jednou bohužel mám, ale nevadí. Dále pak děvečka také starší - vyřazená a husky fenka která je výce než nádherná a poslední Schleich je stěně bernského salašnického psa, které u nás bohužel zatím nemá rodiče a tak je tak trochu sirotek :D. Ze psů pak dále přibyla border colie od Collecty která je také úchvatná a rozšířila tak sbírku mých psů na hodně dlouho jako poslední. Bullyland také vede a tak k nám přijelo malinkaté telátko s vyplazeným jazykem :3 a sedící gepard, který je snad nejhezčí Bullyland figurkou v mé sbírce. Poslední novinkou je sedící kočička od Papo, která tak zvedá celkový počet modelů koček na 3 (a ta jedna živá :D).
Aby toho nebylo málo dnes mi přišla apoxie sculpt hmota, větší balení a hned jsem začla modelovat, i když ne moc úspěšně :D :(. Asi jsem si pro začátek vybrala moc těžký model. Potkánek z minulého modelování už je i nabarvený a myslím že docela úspěšně, tak snad příště dodám i foto. Dále mi na poště leží balíček s oslíkem a pasoucí se zebrou od Schleich, zítra si ho asi vyzvednu :3. Modelů bude tedy tento měsíc opět nad rámec a plány, jak to tak většinou když jste sbětatelem bývá. Došla jsem k závěru, že šetřit na jiné věci než modely nemá cenu, stejně to nevydžím a při nejbližší možné příležitosti nějaké výhodné koupě to utratím... Pokud bude zítra hezky vyrazím fotit, mám na to náladu a dlouho jsem teď venku pro pořádné fotky nebyla. Na vrcholku černé hory je ještě dobrý metr sněhu a já jako sněhomil toho musím využít.
Málem bych zapoměla!! Ve fotossoutěži na facebook stránce "Schleich modely cz/sk" jsem vyhrála ve fotosoutěži úžasné druhé místo :3 a s ním i hříbátko knabstruppera a original schleich dečku a halterku. Ono na tom možná s těmi koňmi nebudem tak zle :D.
Kdo měl taky teď rodičáky? Jak Vám dopadli? Já z ničeho nepropadám a myslím, že na konci bych to mohla na ty trojky dát. Musím stáhnou už jen angličtinu, ta mi vychází pořád na čtyřku. Nebaví mě se učit, nemůžu se do toho donutit, tak uvidíme :/.
Omlouvám se, že jsem dnes skákala od jednoho k druhému, ale píšu to na mobilu a tak nějak hodně unavená, takže si to po sobě ani nečtu.

1. Domácí modely

14. dubna 2015 v 15:04 | Fancy
ahojky, dnes bych vám chtěla představit jeden z prvních domácích modelů, který jsem před chvilinkou dokončila.
přiznám se, že jsem nikdy na modelování moc nebyla a obdivovala jsem lidi kterým to šlo! :D Původně jsem neplánovala, že model dnes dokočím, chtěla jsem si připravit kostru a modelovat až zítra.
Model mi i z kostrou zabral asi tři hodinky a poprvé jsem měla problém, že když jsem potřebovala aby byla hmota ještě měkká začala mi tvrdnout :D -.-, takže se mi moc nepovedl detail srsti. Vůbec nevím jestli je dobrý nápad to sem dávat, ale pro ty co budou kritizovat mám jednu radu - zkuste si to někdy! :D Ono se to nezdá, ale třeba jen zachování anatomie je celkem oříšek, hlavně u takto malého modelu! :D
Ještě jsem se tak nějak nerozhodla na jakou barvu potkánka namaluji, takže přikládám foto modelu tak jak je, bez barvy.
Popravdě mě modelování děsně chytlo! :3 Strašně jsem se těšila na okamžik kdy se budu koukat na hotový model a to bylo možná také to, co mě donutilo model dodělat a nevzdat to v půlce, což jsem vážně chtěla!

Je to celkem můj 3. model. 1. bylo morče podle mého skutečného morčátka Bublinky a druhý prehistorická ryba co se mi ale vůbec nepovedla :D.

12.4.2015 - Novinky

12. dubna 2015 v 18:31 | Fancy |  Deníček
/Velmi optimistická písnička!/
Ahojky,
pokusím se v rychlosti schrnout co mám na srdci, jelikož mě dost bolí hlava, ale tenhle článek prostě napsat chci.
Je neděle odpoledne a já samozřejmě za víkend zase nestihla nic co jsem si naplánovala a to ani plány, které se týkaly sbírky.
Během následujícího týdne by k nám mělo přijet hned několik nováčků. Výměnou s Míšou, které už věcičky odemě přišli (CM quarterky a výrobky) se k nám dostane i pár rarirních kousků, ty ale představím teprve až je budu mít doma! :) Dále bych chtěla tento týden, nejspíše v úterý zavítat do Pompa pro katalog Schleich 2015 a také rozšířit svoji sbírku o fríského koně od Collecty (doufám, že ho tam budou mít) a možná nějakou tu novinku od Sch, ale to je zatím ve hvězdách :D.
Dala jsem se i do modelování, ale moc dobře to nedopadlo - modelovala jsem prehistorickou rybu, možná dám někdy její foto, ale spíš radši ne! :D Přemýšlela jsem o založení Zoo jak mi poradil Maty a pořád jsem na vážkách. Některé věci mi nejsou úplně jasné. Nechtěla bych zakládat dva oddělené blogy jeden pro koně a jeden pro ostatní zvířata a hlavně nevím jak bych to stíhala.
Vím, že k zoo patří pavilony, areál, jména zvířat, informace o nich a toto všechno bych se měla pokusit vybudovat v malém a já si nejsem jistá, že na to mám - resp. jsem si naprosto jistá, že bych to nakonec stejně vzdala. :D Rozhodla jsem se tedy zatím to nějak nehrotit. Rozdělím si zde všechna zvířata co ve sbírce mám podle druhů, pokusím se aby měl každý model svoji fotografii, ale víc po mě zatím prosím nechtějte, alespoň do velkých prázdnin :D.
Co se týče mě, tak se mám celkem fajn, i když se mi asi jako každému zítra do školy úplně nechce, máme krátkou a zase docela dobré předměty.
Poslední dobou mám pocit jako bych životem tak nějak "proplouvala" a vše šlo mimo mě. Ve škole to tak nějak přetrpím, pak přijdu domů, odsedím si svých 5 hodin u počítače, občas kouknu na seriál u něj většinou vyrábím, nebo dělám úkoly, pak e hodinku učím, další hodinku jsem na mobilu v posteli a jdu spát. Nevím čím to je, ale nebaví mě to, chtěla bych něco dokázat a vím, že takhle to nepůjde. Musím tedy říct, že ve škole na tom nejsem nejhůř, vlastně docela dobře. Chtěla bych to vytáhnout tak abych na vysvědčení neměla žádnou čtyřku. Bylo by to poprvé od doby co jsem nastoupila na výceletý gympl. Asi jediné čeho se opravdu obávám a nemám možnost jak se to sama doučit a pochopit je angličtina. Doslova v ní plavu a nevím co s tím. Na doučování jsem párkrát byla, ale moc mi to nepomohlo. Plánuji, že poprosím mamku aby mi zaplatila na prázdniny nějaký intenzivní kurz, protože mě popravdě angličtina hodně baví a také mám ráda Anglii :3.
Sama nerada čtu dlouhé články, takže bych to měla asi nějak suprově ukončit. Snad jen hezký zbytek neděle a doufám, že se během týdne ještě stihnu ozvat ;)!

Něco málo o mě

9. dubna 2015 v 19:36 | Fancy
Ahoj, moje přezdívka je Fancyss.
Sbírání modelů se věnuji od roku 2008 kdy jsem si koupila první schleich postavičku, kterou byla irská tinkerka v tom roce to byla novinka. Pamatuji si, ale, že jsem o Schleich věděla už dřív a dokonce jsem měla katalog z roku 2006.

V roce 2010 jsem poprvé objevila co je to internetové sběratelství a blog. 3 roky jsem aktivně blogovala a psala o svých modelech, jak šel čas s pár modelů se stala sbírka, která k dnešnímu dni čítá okolo 350 modelů.
V roce 2011 jsem poprvé navštívila Live show (CLS 2011) a od té doby navštěvuji výstavy v ČR pravidelně.
V červnu t.r. jsem uspořádala spolu s Anežkou výstavu v Červeném Kostelci.
V listopadu jsme pak s Frisullkou uspořádali Liberecký Sběratelský Podzim.
Najradši ze všeho mám na modelech jejich focení a vyrábění příslušenství v co nejreálnější podobě. Fotím Nikonem D3200 se čtyřmi různými objektivy.
Mým druhým největším koníčkem jsou lyže. Miluji lyžování, je to pro mě jako droga, vždy když sjíždím svah vypouštím na těch pár minut všechny ostatní myšlenky. Lyžuji ve skiresortu Černá Hora - Pec, moje mamka bydlí v Janských Lázních. Vyrostla jsem jako dítě hor, lyžovat jsem se začala učit ve dvou letech.
Hudební vkus nemám nějak extra vytříbený. Propadám vážné hudbě, ale zároveň miluji rock, metal, hardcore a občas punk. Ze skupin pak asi Asking Alexandria, Black Veil Brithes, Bullet for my valentine, Hollywood undead a Aliant ant farm.
Miluji zvířata, nejvíce asi ptáky a evropské kopytníky, ale nedá se to specifikovat na několik druhů. Před rokem a půl jsem si splnila sen a pořídila jsem si papouška, o rok později k němu přibil druhý a tak v mém pokoji křičí dvě korely chocholaté jménem Ary a Tom. Krom korelek mám doma ještě několik potkanů, myšek, křečka, morčata, achatiny, agamu vousatou, kočku, rybičky a v poslední době i psa. Ačkoliv jsem chtěla právě kvůli lásce ke zvířatům stodovat veterinární SŠ, nakonec jsem se rozhodla pro uměleckovýtvarný obor a to grafický design, jestli toho lituji nebo ne říct nemohu, rozhodnu se až po maturitě :).

Již jsem navštívila: CLS 2011, CSE 2011, ALS 2011, NYLS 2012, CLS 2012, WLS 2012, ALS 2013, MLS 2013, WLS 2013, SBLS 2014, FSLS 2014, LSP 2014, NMHLS 2015, VLS 2015, MLS 2015

Fotogalerie 01

7. dubna 2015 v 19:55 | Fancy
Tyto fotografie jsou všechny mým dílem. Vznikaly v průběhu několika let jako nejlepší výsledky mé fotografické práce.
Omlouvám se, ale některé fotografie již nemám v originále bez podpisu, dříve jsem se podepisovala jako Pompin, nyní jako Fancyss.

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*


Evropští jelenovití

6. dubna 2015 v 19:31 | Fancy
Evropští jeleni patří k mým velice oblíbeným zvířatům. Dle mého jsou to snad nejhezčí zvířata (minimálně savci) co lze v české přírodě jako volně žijící spatřit. Doufám, že se jejich řady v naší oboře budou jen rozšiřovat. Zatím vlastním 6 replik těchto neobyčejných tvorů a všechny jsou od Schleich. Prosím, pokud uvidíte, že mám někde u modelu špatnou informaci, napište mi to do komentáře. :)
***
Laň jelence bělocasého
Schleich
14254
2003 - 2014

***
Jelenec běloocasý
Schleich
14253
2003 - 2014
***
Kolouch jelence běloocasého
Schleich
14256
2003 - 2014
***
Jelen Evropský
Schleich
14647
2014 - XXX
***
Jelen Evropský
Schleich
14248
2003 - 2011
***
Srna
Schleich
14380
2008 - 2011