Červenec 2015

Nováčci za červenec

26. července 2015 v 17:00 | Fancy
Nováčků za poslední skoro měsíc přibylo celkem 5. Není to moc, ale i tak mám radost.

25.7.2015 - fotogalerie + novinky

25. července 2015 v 9:31 | Fancy |  Deníček
Ahojky,
po delší době se opět ozývám. Byla jsem u strejdy na baráčku, Tinkerka u nás, já u Tinkerky :D. Sakra stalo se toho tolik.
Do sbírky přibylo pár nováčků a prostě si užívám prázdniny na plné pecky! :3
Nevím proč fotka v minulém článku zmizela, zkusím ji tam pak hodit znovu.
Docela dost jsem fotila, ukážu vám to nejpovedenější :). Žádnou fotku jsem neupravovala, stále nemám úplně ok PC a nejspíš ho budu muset znovu reinstalovat (systém, programy...). Článek o naváčcích vyjde asi zítra, nebo pozítří.

l2l - Neoblíbený model

12. července 2015 v 15:30 | Fancy
Vybrat model na tento den je opravdu oříšek, neboť modely co máme ve sbírkách si většinou vybíráme právě proto, že se nám líbí.
Pokud se mi nějaký model nelíbíl jednoduše jsem ho prodala dál.

Snad jediný model co tato kritéria splňuje je Treasured Mooves.
Treasured jsem hrozně moc chtěla, líbil se mi její kukuč, mold, barva - prostě všechno. Pak se mi, ale do rukou dostala klisna na jejím moldu, která byla snad ještě hezčí (ze setu mare and foal pinto). Po několika měsících jsem Treasured spolu s Espritem uviděla u Péti z Dream Ranche (nevím, jestli někdo pamatuje) za přijatelnou cenu a přemluvila mamku.
Treasured byla tedy 2. traditional koně na stejném moldu co jsem měla. Když jsem dělala čistku mojí sbírky a rozhodovala jsem se jakého z těchto dvou koní poslat dál odnesla to ta druhá kobylka a Treasured mi zůstala. Pořád si říkám, že ji nesmím prodat, byl to takový můj 1. splněný modelový sen.

Treasured je v současné době můj nejneoblíběnější model ze sbírky, mám pocit, že na ní snad žádné sedlo nesedí a žádná barva se k ní nehodí, prodat ji ale nemůžu :D.

P.S. Názor na provazovku? :)

Provazové vybavení

8. července 2015 v 13:41 | Fancy
Tak nějak mi došlo, že jsem sem vůbec nedala fotky provazovek co vyrábím téměř na všechna měřítka modelů koní.

Růžová sada na classica. Tuhle sadu už nemám, darovala jsem ji jako výhru na ASLS. :) Poprsák jsem zkoušela vůbec poprvé, takže je to taková hodně improvizace.

l1l - Oblíbený model

7. července 2015 v 19:51 | Fancy
Tak jsem se také nakonec nechala udolat a přidávám se k jedné z výzev které teď dělá snad každý druhý sběratel, ale nevadí :D. Já přece nemusím být originální.. :D

Oblíbených modelů v mé sbírce mám hodně a zároveň nechci dávat modely co použiju na ostatní dny.

Rozhlížím se po pokoji, chodím od poličky k poličce prohlížím si jednotlivé modely, ale stále nemám tušení jaký vyberu. Bude to nějakž prcek, nebo obr? Měl by to být přece nějaký velký majestátní Tradík, ale byli to Schleichové kdo odstartoval moji sbírku. Musí to být kůň? Bude divné, když to kůň nebude... Nakonec se zahledím na poličku hned nad mojí hlavou a mám ho. Už od začátku jsem věděla, že to musí být právě on. Zapomenutý, ale navždy můj. Ošklivý a zároveň nádherný, milovaný a nenáviděný.

Diamond Jubilee 60th Aniversary Horse

Kůň, který byl snad můj nejhezčí vánoční dárek v životě. Pamatuji si jak se mi na něj a ještě dalších pár modelů z německa skládala snad celá rodina. Prababička Marie, nejúžasnější člověk jakého jsem znala, první člověk který mě ve sbírání modelů podporoval nejen finančně. Ukazovala jsem ji každý nový model co jsem měla, ne proto, že bych chtěla já. Bylo to proto, že ona chtěla. Se zájmem prohlížela ty nádherné koně v mých rukách a spolu semnou obdivovala detaily a propracovanost. Byla to ona kdo spolu semnou sbíral, byla sběratelka stejně jako já a zároveň nebyla. Prostřednictvým mě byla tím co ji v posledních pár letech naplňovalo. Zemřela v 99 letech, v září 2013.


6.7.2015

6. července 2015 v 20:46 | Fancy |  Deníček
Ahoj,
tenhle článek bude všehochuť a propravdě nevím zda ho vůbec psát.
Omlouvat se za neaktivu ani nebudu, prostě nebyla nálada. Článek jsem buď rozepsala, ale nezvěřejnila, nebo se na to jednoduše vykašlala... Věci kurzívou se netýkají modelů, nemusíte je číst.

Prázdniny jsou jedny velké dveře do světa snů a myšlenek a bohužel mám právě díky tomu víc času na přemýšlení, než za školní rok.
Přemýšlím nad hodně věcmi. Životem, smrtí, budoucností, minulostí.
Posledních pár let mám pocit, že tápu a sama v sobě se nevyznám, jasně je to dospívání a pozná (zná) to každý z Vás. Nevím co mě baví, co bych měla dělat a hlavně co chci dělat. Zjistila jsem, že začínám odmítat téměř všechny možnosti jak se dostat z mého malinkého pokoje někam mezi lidi. Namlouvám sama sobě, že nemám přátele, ale já je mám, dokonce o mě mají zájem. Problém je, že já nemám zájem o ně. Nemám ráda přeplněná koupaliště, léto, teplo, volno.. Volno na přemýšlení.

Aby tento článek nebyl tak negativní mám tu i zprávy od modelů!
Nováček s jehož představením jsem stále váhala je konečně tady a plně nachystán se Vám odtajnit. Jak jsem se již myslím zmínila vybrala jsem si ho za poukázku ve fotosoutěži Schleich za 3. místo v kole "farmlife".
Jedná se o set trappera na koni. Moc se mi líbil už dřív a když jsem ho objevila na e-shopu olyptoy za akční cenu 159kč skákala jsem do stropu a musel být můj! Neváhala jsem a svoji poukázku na něj využila!

Dále tu mám dvě fotky mojí sbírky. Není na nich celá sbírka, mám ještě dost poliček po pokoji, ale jsou to takové dvě místa na které jsem opravdu pyšná. Sběratelsky pyšná!
Na téhle fotce můžete vidět i mého nového miláčka - longboard od Madridu! :3 Ne, vážně nebude jen další čůza co ho nosí v ruce a jen se s ním fotí na insta, nebo fcb :D.
Tahle část je tedy spíš knihovna, ale tak nějak (doufám, že) kreativně se mi z toho podařilo vytvořit modelový svět :3 :).
Na celou sbírku můžete kouknout tady: http://sintie.rajce.idnes.cz/Sbirka_cervenec/ (waaaauuu dala jsem po 100 letech odkaz na rajče!)

A asi poslední věc.. Sračka kterou si stejně nikdo nepustí, ale vrazit ji sem prostě musím. Srdcovka, která přesně vystihuje to jak se teď cítím...
překlad na karako texty KLIK
Three Days Grace - I Am machine
Ach, bože, prosím ať mám ještě někdy možnost zažít je naživo!