Srpen 2015

Včerejšek

31. srpna 2015 v 8:41 | Fancy
Co je to za divný nadpis?
V tomto článku Vám představím nováčky a také shrnu včerejší den. :)
Po úmorné dopolední dvou a půl hodinové cestě jsem vystoupila z busu a po skoro měsíci se opět viděla s Anežkou.
Nevybraly jsme si dobrý den. Bylo šílené horko a jediné místo kde se dalo být byli klimatizované obchoďáky...
Prošli jsme naši obvyklou trasu s pár zastávkami na občerstvení, popovídaly si a nakonec spolu nakoupily kytičky do akvárek.
Pokud jste pravidelní čtenáří Anežčina blogu, pak jistě víte, že jsme si i spolu objednávaly modely.
Celkem 4 traditional z toho dva pro mě a dva pro Anež a nějaké SM k tomu.
Inzerát jsem našla já a původně jsem chtěla i Kuchi, ale jelikož jsme s Anežkou chtěly stejné koně dohodly jsme se, že Kuchi bude její :).
No a tak se opět rozrůstá moje sbírka tradíků o dva nádherné vytoužené modely.
Rags to Riches a Templada.
S nováčky, ale rozhodně nekončíme. Před asi týdnem mi totiž přišla výhra z of. soutěže Schleich za 3. kolo Bayla. Zlatokop s oslem a jako o poslední dva se naše sbírka rozrostla i o Breyer StableMates. Fríského hřebce a Clydesdalskou klisnu.
Templado asi není koník pro každého, ale mě učaroval na první pohled. Jeho příběh je dechberoucí stejně jako on sám. Rags se mi původně až tolik nelíbila, ale chtěla jsem ve sbírce nějakého plňáska a ona mi tohle přání splnila na jedničku. Na živo je totiž naprosto dokonalá.
No a teď už jen zbívá vymyslet místo kam je dát, polička pro tradi/class je už totiž narvaná k prasknutí a po pokoji už moc místa také nezbívá.

l4l - model který byl nejdražší

29. srpna 2015 v 17:00 | Fancy
Ejhle, na tuhle otázku je těžká odpověď. Mám vybrat jen model co jsem si sama koupila, nebo co mi koupil někdo?
Většinou se snažím vybírat ne, až tak drahé modely. Nemám pak tak moc špatné svědomí co se týká utrácení za modely. :D
V mé sbírce se tedy moc modelů s cenovkou vyšší než 1000kč nevyskytuje a protože nechci aby se modely opakovali, nevybrala jsem model jako takový, ale příslušenství.
Mojí nejdražší věcí ve sbírce je stodola od Schleich. Dostala jsem ji k vánocům 2011 a stála skoro 3 000kč, koupená je v Pompu.

27.8.2015

27. srpna 2015 v 19:41 | Fancy
Ahojky,
předpokládám, že tenhle článek bude hodně dlouhý a píšu ho tak nějak bez mustru, na "ostro". Sorry za chyby, překlepy - no však to znáte.
Důvodů proč jsem nepsala je hned několik, připravovala jsem se na dovolenou, byla jsem na dovolené a vybalovala jsem z dovolené, no a nakonec v posledních pár dnech jsem dodělávala školní povinnosti. Měla jsem celkem dost Nek, protože jsem hodně chyběla, takže jsem se musela naučit na pár testů a tenhle týden si je dopsat. Tím pádem se ze mě stává oficiálně druhačka a ačkoliv se to může zdát někomu jako prkotina, pro mě je to úspěch jelikož mám se školou celkem problémy. Ne s učením jako takovým, ale se samotnou školou a tohle to jen dokázala. Bez problému se naučím na testy a také mi jde mnohem lépe práce doma v klidu, než ve škole.
Další věc co souvisí se školou, ale ne až tolik je, že jsem nejspíš přišla o hodně důležitého člověka v mém životě a ačkoliv jsme se v posledních měsících hodně odcizily, pořád jsem v něm viděla toho co mě na začátku školního roku podržel a pomohl zařadit se do kolektivu. Stále jsem doufala, že se to zase nějak udobří a budeme se bavit jako dřív... Mimochodem nebyl to jen školní kamarád, jednou jsem u něj i spala a bavily jsme se i po škole a o prázdninách.
Bohužel jak to tak chodí, štěstí nemůže trvat věčně a tak mého kamaráda v neděli srazil vlak. Leží v nemocnici v umělém spánku a má poškozený mozek, ani není jisté, že se někdy probere.

l3l - Model na který se podíváš a je ti hned líp

10. srpna 2015 v 21:33 | Fancy
Tahle otázka doteď brzdila pokračování v téhle challegne, vůbec jsem totiž nevěděla jak na ni odpovědět. Nechci aby se modely opakovaly a zároveň jsem chtěla vybrat někoho opravdu speciálního.
Tím modelem je koník, který k nám přišel relativně nedávno - Nutracker Princ. Bože já ten model tak miluji, nechápu jak jsem ho před čtyřmi lety mohla prodat!
Ano slyšítě správně. Nutrackera jsem už jednou měla a nevím proč, ale ve chvilkovém opojení jsem se ho vzdala.
Ačkoliv se někomu může zdát až moc pohádkový, mě se právě kvůli tomu líbí. Je to takový snový koník.
"Nového" Nuta jsem zatím nefotila a tak jako vzpomínku přidám fotku Nuta starého :D :)
Tu ruku neřeště mno.. :D

Novinky 8.8.2015

8. srpna 2015 v 22:36 | Fancy |  Deníček
Ahojky,
sice jsem dneska už jeden článek vydala, ale vzhledem k vaší aktivitě jsem se rozhodla, že zcela vyjimečně vydám za den články dva. :)
Stalo se toho hodně a novinky už nevyšli dlouho! :)
WCLS byla mojí 17. Live Show. Už 5 let pravidelně navštěvuji LS po celé ČR, ale tento rok byl něčím speciální a ačkoliv stále od "starších" slyším, že komunita upadá moje statistika dokazuje opak. Za tento rok se totiž povedlo uspořádat již 5 LS! Z čehož jednu jsem pořádala (spolupořádala) já :). Pokud vše půjde podle plánů měla by se ještě do konce roku uskutečnit jedna LS, ale to je ve hvězdách.
Myslím, že komunita neupadá, jen není tak uzavřená jako dřív. Tedy myslím to tak, že dřív se každý znal, obýhalo se, všichni měly blogy.. teď se téměř veškerý děj odehrává na Facebooku, dohadují se tam akce, sdílejí výrobky a fotky.. Na jednu stranu je to škoda, ale na druhou? Kolik nás je v největší cz skupině o modelech koní? Přes 750. 750 sběratelů, nebo lidí zajimajících se o děj okolo modelů koní a to vůbec nezmiňuji stránky na kterých je už mnohdy přes 1000liks. Jasně, jen zlomek z těchto lidí se někdy účastní Live Show, nebo se aktivně zapojí do komunity, ale jsou to lidé nám naklonění.
Další věcí, kterou bych se chtěla pochlubit je, že jsem se umístila v další desítce v oficiální soutěži Olymptoy Schleich.
Tentokrát na téma Bayla, ale poukázka stále nikde. Snad přijde brzo.
Jinak teď přes to vedro se nedá dělat nic jiného, než sedět doma, popřípadě někde u vody. K živým koním jsem šla dneska až v sedm a na vyjdu jsem vyjížděla o půl osmé a vracela jsem se v půl deváté. Vyrábění taky nic moc, v tomhle vedru se mi do ničeho nechce a na focení to už vůbec není.
Tak zase někdy na písanou :).

Anglické sedlo na tradi

8. srpna 2015 v 11:48 | Fancy

Dneska tu mám pro Vás fotky anglických sedel co jsem vyráběla na WCLS. :)

WCLS report + nováčci a novinky

5. srpna 2015 v 10:02 | Fancy
Ahojky,
po delší době se zase ozývám. Důvod je zřejmí - přípravy na WCLS a po WCLS u nás byla do včera večer Aša :).

Protože jsem se na WCLS rozhodla jet až na poslední chvíli, měla jsem ještě den předtím docela napilno. Přihlášky samotných modelů jsem posílala až v pátek dopoledne a balila jsem večer a část i v sobotu ráno. Naštěstí tato LS byla historicky první LS v okruhu sta kilometrů na které jsem byla a sama jsem ji nepořádala, takže ideál. Cesta trvala hodinu a kousek, vstávali jsme jak jsme se vzbudily a ráno měly ještě dost času na dobalení a pár dodělávek výrobků.
Do auta jsme nasedali okolo třičtvrtě na devět a na místo dojeli ve čtvrt na deset, naštěstí ne jako poslední a protože jsem ještě v autě volala Ruffi měly jsme i strategickou pozici u ringů a dva kulaté stoly vedle sebe. S Anežkou jsme vybalily a okolo jedenácté se začínalo posuzovat.
Všechno šlo na mě až trošičku moc rychle, doufala jsem, že si třeba ještě stihnu fotit, ale absolutně jsem neměla šanci. Byla jsem ráda, že stačím dávat koně do ringů jak potřebuji.
První radost mi udělalo ježdění, kdy jsem se v dost velké konkurenci včetně Jeif v kategorii "Schleich ježdění anglie" umístila na 1. místě se setem na CollectA morgana a následně ze všech ježdění kokarda za myslím 2. místo :).
V tu chvíli už jsem si říkala, že je to v klidu - neodjedu domů bez kokardy.
Fotka by Kiwik myslím.. Nikča byla po celou dobu LS mojí a Anežščinou oporou :).